Czarnowiejska Estetic

Bez kategoriiLaserowe usuwanie owłosienia w Krakowie
Laserowe usuwanie owłosienia w Krakowie

Laserowe usuwanie owłosienia w Krakowie

Laserowe usuwanie owłosienia w Krakowie to nowoczesna metoda depilacji, za sprawą której nasi klienci mogą cieszyć się gładkim ciałem przez długi czas, bez względu na fototyp skóry czy grubość włosków. Do wykonania tego zabiegu wykorzystujemy profesjonalne urządzenia pomagające pozbyć się niepożądanego owłosienia, nie wywołując dyskomfortu u klientów.

Spis treści:
Charakterystyka zabiegu
Jak działa laser diodowy?
Wykorzystywany sprzęt
Rezultaty
O czym należy pamiętać przed zabiegiem?
W jakich przypadkach nie można przystąpić do zabiegu?
Postępowanie po odbyciu depilacji

Charakterystyka zabiegu laserowego usuwania owłosienia w Krakowie

Laserowe usuwanie owłosienia jest jedną z usług oferowanych w naszym salonie kosmetologicznym Czarnowiejska Estetic w Krakowie. Zabieg polega na naświetlaniu wybranej partii ciała skoncentrowanym strumieniem światła laserowego w celu zlikwidowania niechcianych włosków. Procedura przyniesie zamierzony efekt, jeśli owłosienie weszło w anagen, czyli etap intensywnego wzrostu. Długość tego stanu jest zależna od różnych czynników tj. lokalizacja na ciele, płeć, wiek czy poziom hormonów.

Jak działa laser diodowy?

Laser diodowy emituje promień światła, który przenika przez skórę. Następnie pochłania go melanina, czyli barwnik zawarty w mieszku włosowym i zamienia w energię cieplną. Wówczas dochodzi do termicznego zniszczenia cebulki włosa, która odpowiada za jego wzrost. Zabieg nie przyczynia się do uszkodzeń naskórka oraz tkanek sąsiadujących z naświetlanymi miejscami. Skutkiem ubocznym depilacji jest zaczerwienie lub obrzęk mogące utrzymywać się około kilku godzin lub nawet kilku dni – w przypadku osób o wrażliwej skórze.

Wykorzystywany sprzęt

Dla zminimalizowania ryzyka wystąpienia podrażnień urządzenie do depilacji wykorzystywane w naszym salonie jest wyposażone w system chłodzenia kontaktowego i posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Ponadto pracuje na dwóch długościach fal dostosowanych do potrzeb różnych typów skóry i włosów. Dzięki temu z zabiegu mogą korzystać również osoby o ciemnej karnacji, gdyż ich naskórek charakteryzuje się dużym nasyceniem melaniny, co może powodować oparzenia, a także posiadacze nieco jaśniejszego owłosienia, które gorzej absorbuje światło lasera.

Rezultaty

Na skutek zabiegu cebulki przechodzą w stan katagenu, tzn. powoli obumierają i już po 3-14 dniach włosy zanikają. Po kilku tygodniach na ciele pojawia się nowe owłosienie, jednak dużo cieńsze i delikatniejsze, a jego ilość jest mniejsza o 15-20% w porównaniu do stanu sprzed depilacji. Chcąc uzyskać efekt gładkiej skóry, który będzie trwał nawet do osiemnastu miesięcy, powinieneś skorzystać z serii ok. sześciu zabiegów z zachowaniem kilkutygodniowych odstępów. Każda wizyta w naszym salonie wymaga wcześniejszego umówienia.

Laserowa depilacja

O czym należy pamiętać przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia na twarzy i strefy bikini w Krakowie?

Laserowe usuwanie owłosienia na twarzy i w strefie bikini w naszym salonie w Krakowie są zabiegami wybieranymi przez osoby pragnące pozbyć się niechcianych włosków bez konieczności stosowania tradycyjnych metod, które mogą wywoływać ból i nie przynoszą długotrwałych rezultatów. W naszym gabinecie przeprowadzamy depilację na tych oraz wielu innych obszarach ciała. Przed skorzystaniem z zabiegu laserowego, należy zrezygnować z przyjmowania niektórych preparatów wraz z zachowaniem konkretnego odstępu czasowego i po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Dotyczy to, m.in.:
– retinoidów – 6 miesięcy,
– antybiotyków – 2 tygodnie,
– leków i ziół fotouczulających – 3 tygodnie,
– herbat odchudzających – 2-3 tygodnie.
Miesiąc przed zabiegiem nie można także wykonywać depilacji mechanicznej przy pomocy pęsety, kremów, wosku czy pasty cukrowej, a dwa tygodnie wcześniej kremów złuszczających naskórek, w tym profesjonalnych produktów peelingujących.

W jakich przypadkach nie można przystąpić do zabiegu?

Depilacja nie może być przeprowadzana za pomocą lasera u osób cierpiących na nowotwory czy alergię na słońce. Z zabiegu wykluczone są również kobiety w ciąży i matki karmiące, osoby z uszkodzeniami skóry, świeżą opalenizną oraz pacjenci, którzy niedawno przeszli operacje. Przeciwskazaniem do odbycia zabiegu jest także albinizm oraz posiadanie pozbawionych melaniny siwych włosów. Natomiast osobom z czynnymi infekcjami skóry, bliznami i przebarwieniami czy łuszczycą proponujemy skorzystanie z innych usług np. terapii genowej, która pobudza komórki naskórka do regeneracji.

Postępowanie po przeprowadzeniu zabiegu

Przez minimum tydzień po zabiegu nie powinno się stosować kosmetyków złuszczających, samoopalaczy ani preparatów na bazie alkoholu. Nie należy się także opalać. Przez kilka dni po epilacji powinno się również unikać gorących kąpieli, saun i basenów oraz wysiłku fizycznego. W razie wystąpienia podrażnień można skorzystać z maści i kremów łagodzących, które zawierają alantoinę bądź pantenol.

Laserowe usuwanie owłosienia w Krakowie może być przeprowadzane na każdym obszarze ciała, również delikatnych i podatnych na podrażnienia okolicach bikini i twarzy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i przy zachowaniu koniecznych środków bezpieczeństwa pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty już po odbyciu kilku zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top