Czarnowiejska Estetic

Bez kategoriiLaminowanie brwi w Krakowie
Laminowanie brwi w Krakowie

Laminowanie brwi w Krakowie

Laminowanie brwi w salonie kosmetologicznym Czarnowiejska Estetic w Krakowie to zabieg, który pomaga ujarzmić niepokorne, trudne do wystylizowania włoski. Zapewnia długotrwały efekt, pozwalający skrócić czas poświęcany na codzienny makijaż. Ponadto podkreśla brwi w naturalny sposób, co sprawia, że oprawa Twoich oczu będzie prezentować się zjawiskowo.

Spis treści:
Na czym polega procedura?
Przebieg zabiegu
Co warto wiedzieć?
Przeciwwskazania
Kto powinien skorzystać z procedury?
Przed i po
Jak utrzymać efekty?

Na czym polega zabieg laminowania brwi w Krakowie?

Zabieg laminowania brwi to metoda stylizacji oprawy oczu, której możesz się poddać w naszym salonie Czarnowiejska Estetic w Krakowie. Celem procedury jest zmiana kierunku wzrostu i kształtu włosków. Do wykonania zabiegu stosujemy kwas tioglikolowy, który doprowadza do rozerwania mostków dwusiarczkowych włosa. Struktury pozbawione tych wiązań stają się bardzo plastyczne, co sprawia, że można nimi łatwo manipulować i wprowadzać do nich składniki odżywcze.

Przebieg zabiegu

Laminacja jest zabiegiem trzyetapowym. Rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia łuków brwiowych przy pomocy odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Następnie kosmetolog nakłada na brwi aktywator z kwasem tioglikolowym, by otworzyć łuski włosowe. Następnie na brwi nakładany jest neutralizat w celu trwałego utrwalenia włosków w nowym kształcie. Na samym końcu na brwi są nakładane produkty nawilżające w celu ich maksymalnego odżywienia.

Co warto wiedzieć?

Zabieg laminacji brwi może delikatnie wysuszyć włoski na brwiach. Aby uniknąć ewentualnej nadmiernej łamliwości włosków, przed przystąpieniem do procedury specjalista musi dokładnie ocenić ich stan, strukturę i długość. Warto też wiedzieć, że laminacja nie przyniesie zadowalającego efektu u osób posiadających bardzo rzadkie brwi. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z innych zabiegów stylizacyjnych, np. samej henny brwi lub laminacji brwi z henną.

Przeciwwskazania

Do przeprowadzenia zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania. Z procedury powinny zrezygnować, m.in. osoby, które cierpią z powodu:
– alergii skórnych lub nadwrażliwości na substancje chemiczne,
– infekcji i chorób oczu oraz poważnych zaburzeń wzroku,
– przewlekłych chorób skóry,
– trichotillomanii,
– stanów zapalnych i grzybiczych,
– świeżych zranień skóry w okolicach brwi.

Ponadto zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących czy osób przyjmujących silne leki i antybiotyki. W przypadku bardzo złego stanu brwi lub zbyt małej ilości włosków również zalecamy zrezygnować z zabiegu.

Zabieg kosmetyczny na brwi

Kto powinien skorzystać z zabiegu laminowania rzęs i brwi w Krakowie?

W naszym salonie kosmetologicznym w Krakowie przeprowadzamy nie tylko laminowanie brwi, ale także rzęs. Taki zabieg poleca się osobom, które pragną ograniczyć do minimum czas poświęcany na makijaż twarzy, a także:
– pozbyć się włosków rosnących w różnych kierunkach,
– pogrubić i zagęścić brwi,
– nadać im modny i dopasowany do konturów twarzy kształt,
– podnieść rzęsy rosnące w dół, co pomoże uwydatnić oko,
– ujarzmić zbyt podkręcone rzęsy, szczególnie w kącikach zewnętrznych,
– optycznie zwiększyć ich grubość.

Oprócz tego, dzięki zastosowaniu specjalnej czarnej farbki podczas laminacji rzęs, włoski ulegną przyciemnieniu, co dodatkowo wpłynie pozytywnie na ich wygląd po zabiegu. Więcej informacji na temat naszych zabiegów uzyskasz po umówieniu się na wizytę.

Przed i po zabiegu

Na krótko przed przystąpieniem do zabiegu nie można wykonywać zabiegów farbowania henną, makijażu permanentnego i peelingu złuszczającego twarzy. Zakazane jest również przycinanie włosków i stosowanie innych zabiegów regulujących oraz pielęgnujących brwi, gdyż w połączeniu z laminacją mogą one wpłynąć negatywnie na strukturę włosków. Ponadto powinno się zrezygnować z opalania i korzystania z solarium. W dniu zabiegu nie warto nakładać makijażu, ponieważ i tak zostanie on zmyty na etapie oczyszczania. Laminacja brwi trwa ok 1,15 h, natomiast laminacja rzęs 1,30 h. Rezultaty zabiegów są widoczne od razu po ich zakończeniu i utrzymają się ok. 3-6 tygodni.

Jak utrzymać efekty?

W ciągu pierwszej doby po zabiegu nie należy nakładać na brwi i rzęsy preparatów, które mogłyby podrażnić skórę. Nie zaleca się także spać z twarzą na poduszce oraz zakładać czapek zasłaniających brwi, okularów, kompresów i masek na oczy. Powinno się także unikać korzystania z basenu, sauny czy solarium. W następnych dniach warto szczególnie zadbać o nawilżenie włosków. W tym celu można wykorzystać preparaty z witaminami i naturalnymi olejkami. Aby rezultaty zabiegu mogły utrzymać się jak najdłużej, nie powinno się przycinać brwi oraz lekceważyć innych zaleceń pozabiegowych, o których poinformuje Cię kosmetolog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top