Czarnowiejska Estetic

Bez kategoriiEpilacja w Krakowie
Epilacja w Krakowie

Epilacja w Krakowie

Epilacja w Krakowie jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej na terenie tego miasta. Jako innowacyjna metoda usuwania niepożądanych włosków, procedura ta przynosi wyjątkowo trwałe rezultaty i cechuje się kompleksowym działaniem. Zabieg można wykonywać na różnych częściach ciała i na praktycznie wszystkich typach skóry, a także dostosować do wielu rodzajów owłosienia. Obecnie procedurę wykonuje się przy użyciu specjalnej aparatury laserowej.

Spis treści:
Jak działa zabieg?
Specjalistyczna konsultacja
Wymagania do zabiegu
Jak powinna się odbywać procedura i z czego wynika jej cena?
Właściwości aparatury
Postępowanie po zabiegu

Jak działa epilacja laserowa w Krakowie?

Epilacja laserowa w Krakowie to jeden z zabiegów kosmetologii estetycznej, który realizujemy w naszym salonie Czarnowiejska Estetic. Do wykonania tej procedury służy nowocześnie zaprojektowany system diodowy emitujący fale o odpowiedniej długości. Dzięki nowoczesnym systemom depilacja laserowa jest możliwa na praktycznie każdym fototypie skóry i różnorodnym owłosieniu. Na uwagę zasługuje zintegrowany system chłodzenia kontaktowego pozwalający na przeprowadzenie zabiegu w komfortowych warunkach.

Specjalistyczna konsultacja

Podstawą do przeprowadzenia takiego zabiegu jest konsultacja ze specjalistą, która jest niezbędna dla zapewnienia optymalnego przebiegu całej procedury. W trakcie rozmowy możemy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, a także optymalnie dobrać parametry systemu w zależności od wyników próby laserowej. Wynika to z faktu, że każda skóra może nieco inaczej reagować na zabieg. W większości przypadków zaczerwienienie występujące po zastosowaniu lasera szybko mija. U pacjentów o bardzo wrażliwej skórze objawy mogą się jednak utrzymywać przez kilka dni, dlatego wszystkie możliwe reakcje ze szczegółami omawiamy podczas konsultacji. Na trwałość i szybkość ujawnienia się rezultatów wpływają różne czynniki, w tym ilość i rodzaj usuwanych włosków, fototyp skóry czy stan gospodarki hormonalnej.

Wymagania do przeprowadzenia zabiegu

Aby zabieg epilacji laserowej przebiegł prawidłowo, należy spełnić pewne wymagania. Procedura nie może być bowiem wykonywana przy świeżej opaleniźnie, również w przypadku stosowania samoopalacza, a także w czasie ciąży oraz karmienia piersią lub chorób nowotworowych. Jeżeli pacjent odbywa antybiotykoterapię, środki te trzeba odstawić na minimum dwa tygodnie przed zabiegiem. W zakres przeciwwskazań wchodzi ponadto stosowanie leków sterydowych, przeciwdepresyjnych, psychotropowych oraz retinoidów. Zabiegu nie powinno się wykonywać u osób cierpiących na epilepsję jak również u pacjentów z uszkodzeniami skóry oraz infekcjami o podłożu bakteryjnym i wirusowym. Przeciwwskazaniem są ponadto siwe i jasne włosy. Pacjenci z chorobami przewlekłymi mogą wymagać dodatkowej konsultacji ze specjalistą.

Zabieg laserowy

Jak powinna przebiegać epilacja w Krakowie i z czego wynika cena tej procedury?

Epilacja laserowa w Krakowie to procedura, której całkowita cena zależy od kilku podstawowych aspektów. O kosztach decyduje zarówno obszar skóry poddawany usuwaniu niepożądanych włosków, jak i ich ilość. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj użytej aparatury laserowej. Sam zabieg wymaga właściwego przygotowania. Na 2-3 tygodnie przed jego przeprowadzeniem należy odstawić zioła i leki fotouczulające oraz odchudzające herbaty ziołowe, a także kosmetyki złuszczające. W okresie miesiąca poprzedzającego zabieg powinno się zrezygnować z usuwania włosów innymi metodami, np. za pomocą wosku, kremu czy pęsety. Epilację można wykonać dopiero po 6 miesiącach od zakończenia kuracji z wykorzystaniem retinoidów.

Właściwości aparatury

Zabieg odbywa się z wykorzystaniem certyfikowanego lasera diodowego, co ma wpływ na prawidłowe działanie systemu. Urządzenie to emituje energię pochłanianą przez melaninę, czyli barwnik występujący w cebulkach włosów. Odpowiednio skoncentrowany i intensywny strumień światła zamienia się w energię termiczną. Impuls ten jest emitowany przez zaledwie ułamek sekundy, jednak efektywnie przekształca się w ciepło. W takiej postaci nieodwracalnie niszczy struktury włosa odpowiedzialne za jego wzrost, przy tym nie wywołując uszkodzeń skóry. Liczba rekomendowanych sesji zależy od grubości i koloru włosów. Najłatwiejsze w usuwaniu jest owłosienie grube i ciemne, natomiast jasne i delikatne pozostaje nieco bardziej wymagające. Zachowując odpowiednie odstępy czasowe, zaleca się wykonanie średnio 6 sesji.

Postępowanie po zabiegu

Usuwanie owłosienia laserem powinno odbywać się z częstotliwością około 4-12 tygodni, o czym decydują indywidualne cechy skóry oraz wybrany obszar ciała. Po zabiegu nie wolno się opalać, a także przez co najmniej 2 tygodnie należy zadbać o wysoką ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Po przeprowadzonej procedurze trzeba unikać intensywnej aktywności fizycznej, basenu czy sauny. Skóra poddana działaniu lasera nie powinna mieć kontaktu z antyperspirantami, alkoholem i spirytusem. W przypadku utrzymujących się podrażnień warto zastosować kojące, łagodzące i pielęgnacyjne kremy rekomendowane przez kosmetologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top