Czarnowiejska Estetic

Bez kategoriiEpilacja laserowa w Krakowie
Epilacja laserowa w Krakowie

Epilacja laserowa w Krakowie

Epilacja laserowa to popularny zabieg w Krakowie, co w dużej mierze wynika z jego innowacyjności i zaawansowania. Procedura opiera się na wykorzystaniu specjalistycznej aparatury, która pozwala na trwałe wyeliminowanie owłosienia z poszczególnych części ciała. Zabieg może być wykonywany w przypadku włosów różnego typu, a także na wielu rodzajach skóry. W porównaniu do klasycznych metod depilacji, epilacja odznacza się większą wydajnością.

Spis treści:
Czym jest?
Zastosowanie lasera diodowego
Przygotowanie do procedury
Jak wyglądają zalecenia i od czego zależy koszt zabiegu?
Wskazania po zabiegu
Możliwości wykonania zabiegu

Czym jest epilacja laserowa w Krakowie?

Epilacja laserowa należy do sztandarowych zabiegów realizowanych przez specjalistów naszego salonu kosmetologii estetycznej Czarnowiejska Estetic w Krakowie. Procedurę wykonujemy z użyciem systemu emitującego fale o dopasowanej długości, co umożliwia ich optymalne dobranie do rodzaju włosków i typu skóry oraz w znacznej mierze przyczynia się do trwałości osiąganych rezultatów. Aparatura ta dysponuje też zaawansowanym układem kontaktowego chłodzenia, co pozostaje nie bez wpływu na komfortowy przebieg zabiegu.

Zastosowanie lasera diodowego

Laser diodowy wykorzystywany do epilacji posiada niezbędne certyfikaty, co gwarantuje jego poprawną pracę. Sam zabieg polega na emisji energii laserowej, która jest pochłaniana przez obecny w cebulkach włosów barwnik – melaninę. Strumień światła generowany przez urządzenie odznacza się wysoką koncentracją i dużą intensywnością, co umożliwia jego zamianę w energię termiczną. Sam impuls lasera jest emitowany przez ułamek sekundy, ale umożliwia efektywną zamianę w ciepło i prowadzi do nieodwracalnego zniszczenia struktur zapewniających wzrost owłosienia bez jednoczesnego uszkodzenia skóry. O liczbie zalecanych sesji decyduje kolor i grubość włosów, przy czym najbardziej podatne na epilację są włoski ciemne i grube. Te jasne i delikatne usuwa się nieco trudniej, jednak wciąż jest to możliwe. Przy zachowaniu właściwych odstępów czasowych zalecamy wykonanie około 6 zabiegów.

Przygotowanie do procedury

Profesjonalna konsultacja poprzedzająca zabieg ma na celu zapewnienie optymalnego przebiegu całej procedury. Na początek następuje wykluczenie przeciwwskazań, a także dobór właściwych parametrów aparatury na podstawie próby laserowej. Reakcja skóry zawsze jest do pewnego stopnia indywidualna. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, jednak z reguły zanika ono po kilku godzinach. Objawy tego typu mogą się utrzymywać przez kilka dni w przypadku bardzo wrażliwej skóry, dlatego ewentualne reakcje na światło laserowe dokładnie omawiamy w trakcie konsultacji. O szybkości i widoczności rezultatów decyduje także rodzaj i ilość włosków, indywidualny stan gospodarki hormonalnej oraz fototyp skóry.

Stopy i kwiaty

Jak wyglądają zalecenia do przeprowadzenia epilacji laserowej w Krakowie i od czego zależy cena zabiegu?

Epilacja laserowa w Krakowie to specyficzny zabieg, którego cena uwarunkowana jest kilkoma czynnikami. Podstawowym czynnikiem wpływającym na koszty jest rodzaj wykorzystanego systemu, a także wybrany obszar skóry poddawany usuwaniu włosów. Warto pamiętać, że do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. W okresie około 2-3 tygodni przed wykonaniem procedury należy zrezygnować ze stosowania środków złuszczających, odchudzających, herbat ziołowych czy leków i ziół fotouczulających. Miesiąc przed zabiegiem powinno się także zaprzestać depilacji innymi sposobami, np. pęsetą, woskiem czy kremami. W przypadku kuracji retinoidami, zabieg można wykonać dopiero po 6 miesiącach od jej zakończenia.

Wskazania po zabiegu

Z reguły zabieg ten można wykonywać średnio co 4-12 tygodni, w zależności od obszaru ciała poddanego procedurze oraz indywidualnych cech skóry. Po zabiegu należy rezygnować z opalania i stosować przez minimum 2 tygodnie bezwzględną ochronę przed słońcem. Bezpośrednio po epilacji należy unikać sauny, basenu czy intensywnego wysiłku fizycznego. W obszarze skóry poddanej zabiegowi nie powinno się stosować preparatów ze spirytusem i alkoholem, a także antyperspirantów. W przypadku dużego podrażnienia warto aplikować odpowiednie kremy pielęgnacyjne, kojące i łagodzące, zalecane przez specjalistów.

Możliwości wykonania zabiegu

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera nie może być niestety wykonane u każdego. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby ze świeżą opalenizną, a także kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią, jak również pacjenci z nowotworami. W przypadku przyjmowania antybiotyków, kurację należy przerwać minimum 2 tygodnie przed przeprowadzeniem procedury. Do przeciwwskazań należy też stosowanie sterydów oraz leków psychotropowych czy przeciwdepresyjnych. Z przeprowadzenia zabiegu trzeba zrezygnować w przypadku występowania epilepsji, zmian wirusowych, bakteryjnych, grzybicznych infekcji skórnych, jak również uszkodzeń skóry w miejscach poddanych zabiegowi. Warto pamiętać, że laser nie jest skuteczny w walce z bardzo jasnymi lub siwymi włosami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top