Czarnowiejska Estetic

Bez kategoriiEndermologia w Krakowie
Endermologia w Krakowie

Endermologia w Krakowie

Endermologia w Krakowie jest zabiegiem kosmetologicznym, z pomocą którego możesz wymodelować sylwetkę lub odmłodzić twarz. Stosuje się go również w celu przyspieszenia metabolizmu, regeneracji ciała czy wzmocnienia efektów rehabilitacji. Do wykonania tej procedury wykorzystujemy nowoczesny sprzęt medyczny, oddziałujący na głębokie warstwy skóry poprzez masaż podciśnieniowy.

Spis treści:
Najważniejsze informacje
Wykorzystywany sprzęt
Zabieg na ciało
Masaż twarzy
Komu jest dedykowany zabieg?
Przeciwwskazania
Efekty
O czym należy pamiętać?

Najważniejsze informacje o zabiegu endermologii na twarz i ciało w Krakowie

Zabieg endermologii na twarz i ciało to usługi znajdujące się w ofercie naszego salonu Czarnowiejska Estetic w Krakowie. Zabieg polega na stymulacji fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej, będących ważnym składnikiem skóry właściwej. Produkują one kolagen i elastynę, które odpowiadają za prawidłową gęstość, elastyczność i jędrność naskórka. Ponadto zabieg pobudza krążenie i przyspiesza metabolizm komórkowy, poprzez uciskanie i fałdowanie wybranych partii ciała, co przyczynia się do zmniejszenia cellulitu i obrzęków oraz wspiera spalanie tłuszczu.

Urządzenie do masażu podciśnieniowego

Sprzęt, który wykorzystujemy do przeprowadzania zabiegów, składa się z komory ssącej oraz sterowanej komputerowo głowicy, wyposażonej w dwie rolki, które pracują niezależnie od siebie, pobudzając zewnętrzną i wewnętrzną warstwę skóry. Procedura trwa około 40 minut i nie powoduje dyskomfortu, a zastosowanie podciśnienia przerywanego sprawia, że będziesz mógł się zrelaksować w trakcie zabiegu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się poddać zabiegowi tylko na twarz, czy całe ciało, wykonamy go przy pomocy takiego samego urządzenia. Jednak przy doborze intensywności masażu oraz wielkości głowicy weźmiemy pod uwagę potrzeby danego miejsca oraz Twój komfort.

Zabieg na ciało

Zabieg może być przeprowadzany na prawie każdej powierzchni ciała, np. udach, brzuchu, ramionach czy pośladkach. Przed przystąpieniem do procedury pacjent nakłada bieliznę jednorazową oraz specjalny kombinezon, wykonany z materiału, który chroni skórę przed ewentualnymi urazami mechanicznymi, zaciąganiem włosków czy podszczypywaniem. Dzięki temu masaż odbywa się szybko i sprawnie przy jednoczesnej trosce o higienę i intymność pacjenta.

Masaż podciśnieniowy twarzy

Zabieg przeprowadzany w obszarze twarzy przebiega nieco inaczej niż masaż innych fragmentów ciała. W tym przypadku nie stosuje się bowiem żadnej osłony ochronnej. Mimo że podczas zabiegu urządzenie do masażu ma bezpośredni kontakt z naskórkiem, nie musisz się obawiać. W naszym salonie zabiegi wykonują kosmetolodzy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z tego typu sprzętem. Na twarzy wskazaniem do zabiegu są m.in. zmarszczki, brak jędrności skóry, obrzęki pod oczami czy chęć odmłodzenia i poprawy kolorytu skóry.

Komu dedykowany jest zabieg endermologii w Krakowie?

Zabieg endermologii w naszym salonie kosmetologicznym w Krakowie szczególnie polecamy pacjentom zmagającym się z obrzękami spowodowanymi zastojami limfatycznymi czy nadmiernym gromadzeniem się płynów w organizmie, a także tym, którzy zmagają się z cellulitem czy brakiem jędrności skóry. Zabieg stanowi też ogromne wsparcie dla osób, które nie radzą sobie z redukcją tkanki tłuszczowej pomimo ruchu i diety odchudzającej. Masaż twarzy pomaga również w walce z wiotkością skóry i zmarszczkami oraz przyspiesza wchłanianie substancji czynnych z kosmetyków.

Przeciwskazania do odbycia zabiegu

Z masażu podciśnieniowego nie mogą skorzystać osoby, u których występują m.in.:
– nowotwory,
– stany zapalne i zakażenia skóry,
– bielactwo,
– świeże blizny i rany naskórka,
– żylaki,
– skrzepy,
– znamiona wystające ponad powierzchnię skóry,
– opryszczka.
Zabieg nie jest wskazany również kobietom do 3 miesiąca ciąży oraz osobom przyjmującym na stałe leki rozrzedzające krew.

Efekty

Do najważniejszych korzyści wynikających z odbycia tego typu zabiegu należą:
– ujędrnienie i odmłodzenie skóry,
– dotlenienie tkanek i oczyszczenie organizmu z toksyn,
– złagodzenie dolegliwości bólowych,
– przyspieszenie przemiany materii,
– odmłodzenie skóry,
– odblokowanie układu limfatycznego,
– widoczne wyszczuplenie sylwetki.
Aby uzyskać takie optymalne rezultaty zalecamy skorzystać z serii ok. 6-12 zabiegów.

O czym należy pamiętać, decydując się na zabieg?

Masaż podciśnieniowy może nieść ze sobą skutki uboczne w postaci dolegliwości bólowych, wybroczyn i siniaków na partiach ciała poddanych masażowi, szczególnie u osób nadwrażliwych na dotyk. Musisz też wiedzieć, że zabieg ten nie jest kuracją odchudzającą. Choć przyczynia się do rozpadu tkanki tłuszczowej nawet w 70%, pożądany efekt w postaci utraty masy ciała osiągniesz dopiero po włączeniu do codziennej rutyny ćwiczeń fizycznych.

Endermologia w Krakowie jest zabiegiem służącym odnowie biologicznej oraz wspomaganiu pracy organizmu. Nie będzie stanowił zagrożenia dla zdrowia pacjenta, jeśli poprzedzający go wywiad ze specjalistą wykluczy występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top