Czarnowiejska Estetic

Bez kategoriiEndermologia LPG w Krakowie
Endermologia LPG w Krakowie

Endermologia LPG w Krakowie

Endermologia LPG, którą przeprowadzamy w naszym salonie kosmetologicznym w Krakowie, to metoda prowadząca do ujędrnienia i wygładzenia naskórka oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Niweluje niepożądane oznaki starzenia się skóry, stymulując uśpione komórki do syntezy kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność oraz gęstość skóry.

Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Rezultaty
Co wpływa na efektywność?
Wskazania
Kto nie powinien korzystać z zabiegu?
Przebieg procedury

Na czym polega endermologia LPG w naszym salonie kosmetologicznym w Krakowie?

Endermologia LPG to technologia stosowana w naszym salonie Czarnowiejska Estetic w Krakowie. Jej działanie polega na stymulacji skóry, czyli pobudzaniu znajdujących się w niej komórek tłuszczowych, tzw. adipocytów, do uwalniania zmagazynowanych pokładów energii. Na skutek tego procesu dochodzi do intensywnego spalania tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w partiach ciała opornych na kuracje odchudzające. Ponadto zabieg ten stymuluje występujące w tkance łącznej fibroblasty do wzmożonej produkcji elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego, co przekłada się na poprawę jędrności i gęstości skóry. Procedura może być przeprowadzana na twarzy oraz innych obszarach ciała zarówno u kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku.

Rezultaty zabiegów

Po przeprowadzonym masażu endermologicznym ciała następuje widoczne wysmuklenie sylwetki. Tkanka tłuszczowa zgromadzona na brzuchu, udach, pośladkach oraz plecach i ramionach ulegnie redukcji, co uwidoczni się w postaci zmniejszenia obwodów czy utraty cellulitu. Zabieg tego typu wykazuje również działanie drenujące, dlatego tkanki zostaną dotlenione i oczyszczone z nadmiaru płynów i toksyn, co następnie skutkuje przyspieszeniem przemiany materii, krążenia krwi i limfy oraz likwidacją obrzęków, np. pod oczami. Po przeprowadzonym masażu endermologicznym twarzy poprawi się jej kolor, struktura skóry ulegnie poprawie, a zmarszczki i blizny się wygładzą. Procedura nie wywoła natomiast niepożądanych zmian na twarzy.

Co wpływa na efektywność?

Należy pamiętać, że proponowany zabieg służy modelowaniu figury, a nie redukcji masy ciała. Do utraty wagi konieczne jest uzupełnienie kuracji o trzy elementy:
– picie ok. 2,5 l wody każdego dnia, co wspomaga usuwanie toksyn z organizmu,
– ograniczenie spożywania soli i produktów o wysokim indeksie glikemicznym, by przyspieszyć rozkład tłuszczów,
– zwiększenie aktywności fizycznej.
Aby jak najdłużej utrzymać osiągnięte efekty, warto zrealizować serię ok. 6-12 zabiegów z zachowaniem minimum dobowego odstępu między kolejnymi masażami.

Kobieca twarz

Dla kogo zabieg endermologii LPG w Krakowie będzie odpowiedni?

Endermologia LPG w naszym salonie kosmetologicznym w Krakowie jest zalecana osobom zmagającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, trudnym do zwalczenia za pomocą klasycznych terapii. Mogą z niej skorzystać także pacjenci, którzy mają spięte mięśnie i potrzebują ich regeneracji. Zabiegi przynoszą również ulgę w przypadku zastojów limfatycznych, usprawniając przepływ limfy, a także krwi. Ponadto łagodzą objawy zespołu jelita drażliwego oraz przyspieszają przemianę materii.

Kto nie powinien korzystać z zabiegu?

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia masażu endermologicznego są:
– żylaki i zapalenia żył,
– choroby nowotworowe,
– opryszczka,
– rany i świeże blizny,
– choroby krwi,
– przepuklina brzuszna lub pachwinowa.
Takich zabiegów nie stosuje się także u osób posiadających implanty hormonalne, piercing czy znamiona wystające ponad skórę oraz u osób, które biorą leki rozrzedzające krew, przyjmują wypełniacze w formie zastrzyków. Endermologii na innych obszarach ciała niż nogi nie można przeprowadzać również u kobiet w ciąży. Osobom cierpiącym na trądzik i stany zapalne skóry polecamy skorzystanie z innych zabiegów z naszej oferty, np. oczyszczających.

Przebieg procedury

Masaż endermologiczny wykonujemy w naszym salonie przy użyciu specjalistycznego urządzenia złożonego z komory ssącej i głowicy, której rolki masujące przemieszczają się po skórze w różnych kierunkach, stymulując jej wewnętrzną i zewnętrzną warstwę. Ten nowoczesny sprzęt polega na masażu podciśnieniowym, który nie będzie sprawiał dyskomfortu, a może nawet okazać się przyjemnym doświadczeniem. Przed przystąpieniem do masażu endermologicznego ciała pacjent nakłada jednorazową bieliznę oraz specjalny kombinezon, który ma za zadanie zadbać o higienę, intymność oraz uchronić skórę pacjenta przed podszczypywaniem, urazami czy zaciąganiem włosków w czasie pracy aparatury. W przypadku zabiegu na twarz nie stosuje się dodatkowych osłon. Za bezpieczeństwo zabiegu odpowiadają nasi wykwalifikowani kosmetolodzy, którzy dostosują wielkość głowicy i siłę nacisku urządzenia do potrzeb delikatnej skóry na tym obszarze.

Aby terapia przebiegła skutecznie i nie wywołała uszczerbków na zdrowiu, musi ją poprzedzić dokładny wywiad ze specjalistą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania, a także oceni kondycję i gęstość skóry oraz typ sylwetki pacjenta. Endermologia LPG u osób nadwrażliwych na dotyk oraz podatnych na powstawanie żylaków i pajączków może wywołać drobne wybroczyny czy siniaki. Zmiany te zwykle znikają po kilku dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top