Czarnowiejska Estetic

Bez kategoriiDepilacja laserowa w Krakowie
Depilacja laserowa w Krakowie

Depilacja laserowa w Krakowie

Depilacja laserowa w Krakowie to wyjątkowo nowoczesna metoda usuwania niepożądanego owłosienia. W zabiegu tym wykorzystywane są zaawansowane technologicznie urządzenia, które bazują na innowacyjnej formule. Dzięki nowoczesnym systemom zabieg można przeprowadzić na praktycznie każdym fototypie skóry i różnorodnym owłosieniu. Na uwagę zasługują też zintegrowane systemy chłodzenia kontaktowego, które podnoszą komfort zabiegu.

Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Zasada działania
Specyfika zabiegu
Jak wygląda zabieg?
Przeciwwskazania do zabiegu
Zalecenia pozabiegowe

Na czym polega depilacja laserowa w Krakowie?

Depilacja laserowa w Krakowie jest jednym z flagowych zabiegów, które przeprowadzamy w naszym salonie Czarnowiejska Estetic. Do wykonania tej procedury wykorzystujemy odpowiednio certyfikowany sprzęt, co nie pozostaje bez wpływu na jej poprawny i kontrolowany przebieg. Zabieg opiera się na emisji energii laserowej, która ulega pochłonięciu przez barwnik włosa. W rezultacie zmienia się ona w energię termiczną, co pozwala na nieodwracalne zniszczenie cebulki włosa i jednocześnie nie wywołuje uszkodzeń otaczającej skóry.

Zasada działania

Laser diodowy wykorzystywany do depilacji wytwarza mocno skoncentrowany strumień światła, który jest bardzo intensywny. Z wysoką efektywnością ulega ono pochłonięciu przez melaninę, czyli zawarty w cebulkach włosów barwnik. Impuls lasera trwa jedynie ułamek sekundy, jednak wystarcza to do jego zamiany w ciepło. Struktury odpowiedzialne za bezpośredni wzrost owłosienia są odpowiednio uszkadzane, co przekłada się na dużą trwałość zabiegu. Liczba sesji jest uzależniona do pewnego stopnia od koloru włosów. Depilacji najłatwiej poddają się włoski grube i ciemne, natomiast trudniejsze do usunięcia są włoski delikatne i jasne. Z reguły zaleca się wykonanie średnio 6 zabiegów w odpowiednio dobranych odstępach czasowych.

Specyfika zabiegu

Celem zachowania odpowiednich warunków zabiegowych, przed przeprowadzeniem procedury niezbędne jest odbycie specjalistycznej konsultacji. Na tym etapie możemy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, a także ustalić odpowiednie parametry urządzenia w oparciu o próbę laserową. Każda skóra w indywidualnym stopniu reaguje na przeprowadzoną depilację. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk okołomieszkowy utrzymujące się do paru godzin. W przypadku mocno wrażliwej skóry może się utrzymywać przez kilka dni. Wszelkie możliwe reakcje na światło lasera są omawiane ze specjalistą podczas konsultacji. Rezultaty zabiegu i szybkość ich osiągnięcia zależą od różnych czynników, w tym grubości, ilości, koloru i rodzaju włosów, a także od indywidualnego fototypu skóry i gospodarki hormonalnej.

Zabieg depilacji pod pachami

Jak wygląda depilacja laserowa w Krakowie?

Depilacja laserowa w Krakowie odbywa się z wykorzystaniem urządzenia diodowego o wysokiej mocy i długim czasie trwania impulsu, co korzystnie wpływa na trwałość procedury. Zabieg odbywa się z zachowaniem optymalnego komfortu dla skóry, ze względu na wykorzystanie unikalnego systemu chłodzenia. Procedura wymaga odpowiedniego przygotowania. Na 2-3 tygodnie przed zabiegiem trzeba odstawić zioła i leki fotouczulające, a także odchudzające herbaty ziołowe oraz preparaty i kosmetyki złuszczające. Przez okres miesiąca poprzedzającego procedurę należy zrezygnować z usuwania owłosienia innymi metodami, w tym kremami, woskiem czy pęsetą. Zabieg można wykonać po 6 miesiącach od zakończenia kuracji retinoidami.

Przeciwwskazania do zabiegu

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera jest zabiegiem, co do którego występują pewne przeciwwskazania. Procedura nie powinna być wykonywana u kobiet w ciąży i karmiących piersią, oraz osób cierpiących na choroby nowotworowe i epilepsję. Do przeciwwskazań należy też zażywanie antybiotyków, w przypadku których kurację trzeba przerwać na około 2 tygodnie przed zabiegiem. Z depilacji muszą zrezygnować osoby przyjmujące leki przeciwdepresyjne, retinoidowe, psychotropowe i sterydy. Z zabiegu wykluczają uszkodzenia skóry w obszarze poddawanym epilacji oraz czynne infekcje skórne, w tym grzybicze bakteryjne i wirusowe, oraz świeża opalenizna. Odpowiedniej uwagi wymagają alergie na słońce, niedawno przebyte operacje uszkodzenia skóry, a także siwe i jasne włosy. Pacjenci z chorobami przewlekłymi mogą wymagać natomiast dodatkowej konsultacji ze specjalistą.

Zalecenia pozabiegowe

Częstotliwość powtarzania zabiegów to około 4-12 tygodni, zależnie od indywidualnych cech osoby poddającej się depilacji oraz wybranych części ciała. Po odbyciu procedury nie można się opalać, a także należy pamiętać o bezwzględnej ochronie skóry przed słońcem – najlepiej przez co najmniej 2 tygodnie. Bezpośrednio po usunięciu włosków laserem powinno się unikać intensywnej aktywności fizycznej, sauny czy basenu. Przez pierwszy tydzień nie można też korzystać z kosmetyków i środków złuszczających. W okolicach poddanych zabiegowi nie wolno stosować antyperspirantów, spirytusu oraz toników na bazie alkoholu. Warto też pamiętać, aby w razie potrzeby stosować odpowiednie kremy o działaniu pielęgnacyjnym, łagodzącym i kojącym skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top